(0212) 876 27 41
Sosyal Medya Hesaplarımız

KUMAŞ STOR PERDE

Kumaş Stor Perde

Stor perde gerek evlerde, gerekse iş yerlerinde kullanılabilen dizayn bütünlüğünü en sade biçimde yansıtabilen perde sistemidir. Stor perdelere yaylı, mekanik ve motorlu mekanizmalar kullanılarak hareketlilik sağlanmaktadır. Stor perdeler zincirli veya yaylı bir mekanizma ile kumaşın alüminyum boru üzerine sarılması esasına dayanan bir sisteme sahiptir.

Yaylı sistemde perde; eteğindeki ip çekildiğinde yukarı doğru sarılmakta, mekanik sistemde ise zincir yardımı ile stora hareketlilik sağlanmaktadır. Kumaşın gergin kalmasını sağlayan etek laması; aynı zamanda kumaşın eteğine oymalı, boncuklu, işlemeli süslemeler eklenmesini sağlamakta çeşitliliği arttırmaktadır. Stor perde kumaşları özel apreleme ile boruya sarılmasını kolaylaştıracak sertliğe getirilmekte ve sağa sola kayması önlenmektedir. Stor perdeler çok geniş kumaş ve renk seçenekleri ile mekân dekorasyonlarına getirdiği sade ve yalın yaklaşım sayesinde pratik çözümler sunar.

Stor perdeler benzersiz desenleri ve renk koleksiyonu ile güneş geçiren (polyester, keten tül, coton) yarı geçirgen (dimout), hiç geçirmeyen (blackout) kumaşlara kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Stor perdeler tek başlarına kullanılabildiği gibi tül perdelerin arkasında güneş kırıcı veya güneşi hiç geçirmeyen (blackout) olarak da kullanılabilir. Stor perdeler enlerine ve kullanılan kumaşa göre normal, kalın ve jumbo mekanizmaları ile üretilmekte ve montaj kolaylığı sağlamak amacı ile tavan montaj profiline yerleştirilerek teslim edilmektedir.

Stor perde doğrudan tavana veya L ayaklarla duvara monte edilebilir. Böylelikle pencereden istenilen ölçüde uzaklaştırılabilir veya çerçeveye monte edilerek, pencere ile birlikte hareket ettirilebilir. Stor perde en kolay uzaktan kumandalı veya düğmeli motor sistemi uygulanabilen ve oturduğunuz yerden perdenizi hareketlendirebileceğiniz konforu ve pratikliği sağlayan sistemdir. Ayrıca sinevizyon perde seçenekleri de bulunur. Dijital baskı yöntemi kullanılarak resim ve logo ile zenginleştirilebilen stor perdeleriniz dekorasyonunuza katkı sağlar. Bayrak standartlarına bağlı kalmak şartı ile özel kumaşa uygulanabilen, stor bayrak, çeşidimiz mevcuttur. Stor perde yıkanmaz. Kumaşın sertleşmesini sağlayan apre tozun nüfus etmesini önleyecek özelliğe sahip olduğundan ufak lekeler kurşun kalem silgisi ve alkol ile kolaylıkla temizlenebilir.

Kumaşın kırılmamasına özellikle özen gösterilmelidir. Stor perde kumaşının çok kirlenmesi veya herhangi bir nedenle zedelenmesi durumunda aynı mekanizmalar kullanılarak sadece kumaş değişimi yapılarak yenilenebilir.

Örnek Resim
tr_TRTürkçe